"Peame meeles pidama, et korvpall on mäng, mis nõuab suuremat füüsilist pingutust ja lisaks ka kiirust. Meie esindusmeeskonnaga näiteks keskendume terve hooaja vältel nii üld- kui ka spetsiaalfüüsilisele treeningule tagamaks, et suudaksime mängus püsida, olla soorituses kõrgtasemel ning ennetada vigastusi. See lähenemine mitte ainult ei tugevda keha, vaid ka vaimu, andes noortele meestele ka suurema enesekindluse, kui nad tunnevad end tugeva."
"Olenevalt jõutreeningust on oluline teha vahepeal ka raskemaid treeningtsükleid, kus keskendutakse rasketele ja kontrollitud liigutustele. Samuti sisaldavad kõik treeningud hüpertroofiale suunatud harjutusi, kuna teame, et lihasmassi lisamine on just noortele oluline. Eesmärk on mitte ainult säilitada füüsilist vormi, vaid ka arendada jõudu, plahvatuslikkust ja kiirust, mis on korvpallis üliolulised," ütles Asko.
Oluline on aga selle juures meeles pidada:
- Treeningu tüüp ka koormus sõltub alati inimese enda vajadustest ning kehaehitusest ja füüsilisest eripärast.
- ÜKE hoiab noore sportlase, harrastaja või lapse tervist ning vähendab vigastuste ohtu.
- Füüsiliselt tugevam vorm annab enesekindluse ning mõjutab otseselt sooritust väljakul.
- Kehaline ettevalmistus on hea üldise jõu, kiiruse, võimsuse ja liigeste liikuvuse arendamiseks. Sinna alla kuuluvad veel ka tasakaalu, koordinatsiooni ja kehatunnetuse arendamine.
Füüsiline ettevalmistus on väga oluline osa korvpallist, see aitab vältida vigastusi, tugevdab vaimu ning parandab sooritust, sest palliplatsil kasutame me kogu oma keha ja paljusid erinevaid võimeid, sh jõud, kiirus, vastupidavus, koordinatsioon.
Eesti-Läti Korvpalliliiga
P, 3.03 kell 17:00
Forus Spordikeskus Viimsi
Laaneserva eri: Viimsi vs BC Kalev/Cramo
Osta pilet SIIN
Saalis näeme!
Jälgi meid sotsiaalmeedias!
|